Jak toho můžeme tolik nabízet, a přitom zachovat kvalitu?

Základem je hypermoderní struktura firmy páté generace (je ještě dále než průmysl 4.0). Jednoduše řečeno, vyměnili jsme zaměstnance za spolupracovníky. Většinou se jedná o takzvané freelancery, tedy lidi působící jako OSVČ. Těch máme v portfoliu několik desítek a jejich počet se stále zvyšuje.

Platíme jim pouze, když jejich služeb využíváme. V ostatním čase pracují pro jiné klienty. Proto si můžeme dovolit nabídnout mnoho skutečných specialistů. Ti díky své specializaci pracují rychleji a kvalitněji. Nemusí již sáhodlouze studovat specifika určitých oblastí, např. potravinářství. Své znalosti z oboru získávají průběžně. A to nejen z určitého oboru, ale často i pro konkrétní použití. Mezi textaři (copywritery) jsou například specialisté pro e-shopy. Text pro ně má specifická pravidla odlišná například od pravidel pro text na letáku.

Uspořádání firmy páté generace přináší našim klientům i mnoho dalších výhod. Flexibilita freelancerů zajištuje velmi dobrou zastupitelnost i práci na několika podobných zakázkách v jednom okamžiku. Každou z nich tak může zpracovávat jiný tým.

Máme zároveň minimalistickou administrativu, takže do cen nemusíme promítat týmy účetních, personalistů, asistentek a dalších lidí bez přínosu pro konkrétní zakázky. K dalšímu efektivnímu snižování nákladů přispívá práce na dálku a vysoká automatizace procesů.

To má dohromady i významné sociální dopady. Pracují pro nás i lidé na rodičovské dovolené, lidé pečující o osobu blízkou, lidé z regionů s vysokou nezaměstnaností apod.

Získejte i vy maximum s garancí ceny a termínu, bez záloh. Domluvte si nezávaznou konzultaci zdarma.

Čtěte také: